Here at NSTP, we strive for excellence and to be the best. Our journalists, newspapers and company are proud award winners.

Anugerah Media Majlis Bandaraya Petaling Jaya 2014

Category Winner
Anugerah Media Cetak Harian Metro
Anugerah Penghargaan Media Fazurawati Che Lah (HM)

Anugerah Media Dewan Bahasa dan Pustaka 2014

Category Winner
Anugerah Media Cetak BH
Anugerah Kewartawanan DBP Siti Haliza Yusop (BH)

Kenyalang Shell Press Awards 2014

Category Winner
Anugerah Laporan Berita Bahasa Melayu bertajuk "Tragedi Bot Karam" (Tempat Pertama) Rabi'atul Adawiyah (HM)
Anugerah Laporan Sukan Bahasa Melayu bertajuk "Semangat Ngap Sayot" (Tempat Pertama) Alias Abdul Rani (HM)
Anugerah Laporan Sukan bertajuk "Sukan Julang Imej Negeri" (Tempat Kedua) dan Anugerah Laporan Berita bertajuk "Kes Bunuh Diri, Bunuh Diri Bukan Penyelesaian Akhir" (Tempat Ketiga) Abdul Rahman Adam (HM)

Health Ministry Media Awards

Category Winner
Best Health Story titled "The truth about breast cancer" (Second Runner-Up) Kasmiah Mustapha (NST)
Best Health Photo titled "Lenyap Ditelan Jerebu" (First Runner-Up) Shahrul Zaman Mohd Zain (HM)

Anugerah Citra Sahabat Dewan Bahasa dan Pustaka

Category Winner
Anugerah Media Cetak BH

Anugerah Francais Malaysia 2014

Category Winner
Penghargaan Khas Media (Organisasi) BH
Penghargaan Khas Media (Individu) Hazwan Faisal Mohamad (BH)

Anugerah Hak Asasi Manusia 2014

Category Winner
Anugerah Media Cetak Wan Noor Hayati Wan Alias (BH)

Hadiah Sastera Kumpulan Utusan-ExxonMobil 2013

Category Winner
Cerpen-Hadiah Utama Mohd Nazmi Yaakub (BH)
Novel Remaja-Tempat Kedua
Cerpen-Hadiah Penghargaan
Hafizah Iszahanid (BH)

The Spark Awards

Category Winner
Best Media Solution in Print category (Gold) New Straits Times 5 Senses (5D) Ad Campaign on Permanis Sandilands' Wonda Premium Coffee

National Press Club Awards 2014

Category Winner
NPC Best Reporter (Sabah) Roy Goh (NST)
NPC-PROTON Best Reporter (Malay Medium) Wan Noor Hayati Wan Alias (BH)
NPC-Celcom Axiata Young Journalist of the Year Award Tharanya Arumugam (NST)

Malaysia Productivity Corporation (MPC)

Category Winner
5S Certification Balai Berita Shah Alam, NSTP’s Regional Printing Plant

The Malaysia Book Of Records

Category Winner
Longest Running Entertainment Industry Award Anugerah Bintang Popular BH (ABPBH) 2013

22nd Kinabalu Shell Press Awards

Category Winner
Environmental Journalism Award - Gold Roy Goh (NST)
Poliana Sidom (BH)
News Reporting Award (BM) - Gold
News Reporting Award (BM) - Merit
Poliana Sidom (BH)
Junaidi Ladjana (HM)
Mohd Izham Unip Abdullah (BH)
Best News Photograph Award - Gold Malai Rosmah Tuah (HM)
Best Photograph for News Stringers – Gold Ruslan Lusi (NSTP)
Sports Journalism Award – Merit Roy Goh (NST)
Feature & News Feature Awards – Merit Poliana Sidom (BH)
Amin Ridzuan Ishak (BH)
News Reporting Award (BM) - Merit Thaddius Unip (BH)
Sports Photography Award – Merit Edmund Samunting (NSTP)
Best Photograph for News Stringers – Merit Erdihazzuan Ab Wahid (HM)
Mohd Adam Eussoffuddin
Business & Economic Reporting Award – Merit Roy Goh (NST)
Journalism Award for News Stringer (English) - Merit Norlaili Ismail (NST)
Journalism Award for News Stringer (BM) - Merit Willie Jude Junaidi (BH)
News Reporting Award (English) - Merit Roy Goh (NST)
Avila Geraldine (NST)
Olivia Miwil (NST)
Environmental Award for Photography - Merit Zunnur Al-Shafiq (HM)

13th Annual World Association of Newspapers and News Publishers (WAN-IFRA) Asian Media Awards

Category Winner
Best In Community Service (Silver) Harian Metro
Award In The Photojournalism (Sport Photography) (Silver) New Straits Times
Award For Its 13th General Election Special Edition Front Page Under The Newspaper Front Page Design (Gold) BH

Malaysian Press Institute – Petronas Malaysian Journalists Awards 2014

Category Winner
Kajai Award Wan Norhayati Wan Alias (BH)
Best International Journalism Syed Azwan Syed Ali (BH)
Best Photo Essay Mohd Aizuddin Akmal Saad (NSTP)
Best News Report Yushaimi Yahaya, Sharanjit Singh & Badrol Hisham Bidin (NST)

Majlis Anugerah Penulis – Penulis Sukan Malaysia (SAM)

Category Winner
Laporan Berita Sukan Terbaik 2013 Hussain Said (BH)
Fotografi Sukan Terbaik 2013 Goh Thean Howe (NSTP)

Anugerah Pertandingan Kewartawanan Pemudah 2013

Category Winner
Anugerah Kategori Bahasa Malaysia Che Wan Badrul Amin (BH)
Anugerah Kategori Bahasa Inggeris Rupa Damodaran (NST)

ADFEST 2014

Category Winner
Radio Lotus – Silver Award NST’s A Sharper Read Ad Campaign – Viral Outbreak

Anugerah Media Johor 2013

Category Winner
Berita Pembangunan Terbaik (Bahasa Malaysia) Badrul Kamal Zakaria (BH)
Nor Hazwani Hamat (BH)
Berita Sukan Terbaik (Bahasa Inggeris) Jassmine Shadiqe (NST)

University Malaysia Sabah (UMS) Media Appreciation Dinner

Category Winner
Most Promising Journalist 2013 Erdiehazzuan Abdul Wahid (HM)
Photojournalist of Choice 2013 Malai Rosmah Tuah (NSTP)

Anugerah Bunga Raya Perdana Menteri 2013

Category Winner
Anugerah Kewartawanan Alam Sekitar BH