Here at NSTP, we strive for excellence and to be the best. Our journalists, newspapers and company are proud award winners.

Anugerah Media KKLW 2016

Category Winner
Anugerah Media Cetak
- Tempat Pertama

Mahaizura Abd Malik (HM)
Anugerah Media Cetak
- Tempat Ketiga

Datuk Abdul Jalil Hamid (NSTP) & Zaidi Isham Ismail (NST)

Anugerah Media Pembinaan CIDB 2016

Category Winner
Anugerah Penghargaan Media CIDB
- Tempat Pertama

Wan Noor Hayati Wan Alias (BH)
Anugerah Fotografi
- Tempat Kedua

Mohamed Sairien Mohamed Nafis (NSTP)

Johor English Language Teaching Association Award (Jelta) Award

Category Winner
Special Jelta Award New Straits Times Learning Curve pullout

2016 WAN-IFRA Asian Media Digital Awards

Category Winner
Best In Tablet Publishing NSTP Digital Magazine, Zon Interaktif Pesona (ZIP)

Kenyalang Journalism Awards 2016

Category Winner
Chief Minister's Award (BM) - Main Prize
- Bahasa Malaysia Section - First Prize
Hardi Effendi Yaacob (BH)
Sustainability Reporting Award - Third Prize
- Community Wellbeing and Rural Development Journalism Award - Third Prize
Rabi'atul Adawiyah Ismail (HM)

Anugerah Media Kementerian Kesihatan 2016

Category Winner
Laporan Kesihatan Terbaik Akhbar Bahasa Melayu
- Saguhati

Hazwan Faisal Mohamad (BH)

Malam Anugerah PKIBM (Persatuan Kebangsaan IPTS Bumiputera Malaysia) 2016

Category Winner
Anugerah Penghargaan Media Siti A'isyah Sukaimi (HM), Irwan Shafrizan Ismail (BH) & Hazlina Abd Aziz (NST)

Johor Media Awards 2016

Category Winner
Best Tourism & Culture News (BM) Muhammad Badrul Kamal Zakaria (BH)
Best Economic News (BM) Mohamed Farid Noh (BH)

Pahang DRB-Hicom Media Awards 2016

Category Winner
English News - First Prize
English Special Report - Top Prize
Sports - Third Prize

T.N. Alagesh (NST)
Bahasa Melayu News - First Prize Mohd Rafi Mamat (HM)
Bahasa Melayu News - Second & Third Prizes Raja Norain Hidayah Raja Abdul Aziz (HM)
Bahasa Melayu Special Report - First Prize
Bahasa Melayu Special Report - Third Prize
Shah Rul Aswari Abdullah (HM)
Mohd Fauzi Abdullah (HM)
Environmental Reporting - Second Prize
Environmental Reporting - Third Prize
Amin Ridzuan Ishak (BH)
Shah Rul Aswari Abdullah (HM)
Crime Report - First & Second Prizes Shahrul Nizam Mohamad (HM)
Sports Photography - First & Second Prizes Zulkepli Othman (NSTP)
Features Photography - First Prize Luqman Hakim Zubir (NSTP)
Best Human Interest Photography - First Prize
Best Human Interest Photography - Third Prize
Muhammad Farizul Hafiz Awang (NSTP)
Luqman Hakim Zubir (NSTP)

The Spark Awards 2016

Category Winner
Best Media Solution-Print (Mountain Dew-ETIKA) - Gold Award The New Straits Times Press (M) Berhad
Best Subscription Strategy (FullAMark) - Bronze Award The New Straits Times Press (M) Berhad

Putra Brand Awards 2016

Category Winner
Media and Network - Bronze Award New Straits Times

Kinabalu Shell Press Awards 2016

Category Winner
Environmental Reporting Award - Grand Prize Roy Goh (NST)
Journalism Award (ENG) - Merit
Journalism Award (BM)
Roy Goh (NST) & Avila Geraldine (NST)
Poliana Ronnie Sidom (BH), Mohd Razlan Salleh (HM) & Junaidi Ladjana (HM)
Sports Journalism Award - Merit Olivia Miwil (NST) & Thaddius Unnip (BH)
Business and Economic Reporting Award (BM) - Grand Prize
Business and Economic Reporting Award (BM) - Merit
Thaddius Unnip (BH)

Junaidi Ladjana (HM) & Norasikin Daineh (HM)
Environmental Award - Grand Prize
Environmental Award - Merit
Thaddius Unnip (BH)
Poliana Ronnie Sidom (BH)
News Reporting Award - Grand Prize
News Reporting Award - Merit
Poliana Ronnie Sidom (BH)
Junaidi Ladjana (HM) & Norasikin Daineh (HM)
Entertainment Reporting Award - Merit Suziannah Jiffar (BH)
Sports Photography � Merit Malai Rosmah Tuah (NSTP)
Environment Journalism Photography Malai Rosmah Tuah (NSTP)
Best Photography for Stringer - Grand Prize
Best Photography for Stringer - Merit
Ruslan Lusi (NSTP)

Mohd Adam Arinin (NSTP) & Mohd Nazllie Zainol (BH)
Best News Reporting for Stringer - Grand Prize
Best News Reporting for Stringer - Merit
Willie Jude Junaidi (BH)

Ruslan Lusi (NSTP) & Mohd Nazllie Zainol (BH)

WAN-IFRA International Newspaper Color Quality Club (INCQC)

Category Winner
Membership for 2016 to 2018 � The outstanding newspaper quality reproduction and printing practices New Straits Times

Malaysian English Language Teaching Association (MELTA)

Category Winner
Raja Zarith Sofiah Award 2016 for CSR in English Language Education New Straits Times

Malaysian Press Institute - Petronas Malaysian Journalists Awards 2015

Category Winner
Kajai Award Farrah Naz Abd Karim (NST) & Aliza Shah Muhammad Shah (NST)
A. Samad Ismail Young Journalist Award Tharanya Arumugam (NST)
Best Reporting Award Tharanya Arumugam (NST) & Zafira Syamim Anwar (NST)
Excellent International Journalism Award Syed Azwan Syed Ali (BH)
Best in Feature Writing Azran Md Jaafar (BH)
Best in Columnist Writing Datuk Abdul Jalil Hamid (NST)
Best in Infographic Syahrull Sidek (BH)

Malam Mesra Media Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM) 2016

Category Winner
Anugerah Berita Terbaik (BM) Basir Baharom (BH)
Anugerah Rencana Terbaik (BM) Mona Ahmad (BH)

Anugerah Kelab Media Kelantan Darul Naim (KEMUDI)

Category Winner
Anugerah Rencana Terbaik - Tempat Pertama Kalbana Perimbanayagam (NST)
Anugerah Rencana Alam Sekitar Terbaik - Tempat Kedua Syarifah Mahsinah Abdullah (NST)
Berita Am - Tempat Kedua
Berita Am - Tempat Ketiga
Siti Nor Hidayatidayu Razali (HM)
Maiamalina Mohamed Amin (HM)
Anugerah Sukan Terbaik - Tempat Ketiga Mohamad Razis Ismail (HM)
Anugerah Rencana Pelancongan Terbaik - Tempat Ketiga Siti Rohana Idris (BH)
Anugerah Foto Terbaik - Tempat Kedua Nik Abdullah Nik Omar (NSTP)

Anugerah Universiti Sains Islam Malaysia (USIM)

Category Winner
Anugerah Liputan Berita Kampus Kategori Sisipan & Anugerah Liputan Berita Kampus Kategori Penyelidikan Ziauddin Sharuddin (BH), Tuty Haryanti Ahmad Rodzi (BH) & Ifwan Tun Tuah (BH)
Anugerah Liputan Berita Kampus Kategori Setempat Alias Abd Rani (HM)
Anugerah Penulisan Rencana Kategori Pendidikan Ruhaiza Rusmin (HM)
Anugerah Senandung Budi Meor Riduwan Meor Ahmad (HM)

15th Annual World Association of Newspapers and News Publishers (WAN-IFRA) Asian Media Awards

Category Winner
Best in Newspaper Breaking News Article - Silver Harian Metro (Yusri Abdul Malek, Amir Abd Hamid, Mohd Firdaus Ibrahim, Suraya Roslan & Fardy Bungga
Best In Newspaper Marketing - Silver Anugerah Bintang Popular BH (ABPBH)
Best in Photojournalism - Bronze Osman Adnan (BH)

Majlis Penghargaan CyberSecurity Malaysia

Category Winner
Anugerah Penghargaan Khas Media - Sokongan Padu Media Cetak (Akhbar) Berita Harian
Anugerah Penghargaan Khas Media Wan Noor Hayati Wan Alias (BH) & Afiq Hanif (HM)

Majlis Apresiasi Media (MAM) Universiti Malaysia Terengganu (UMT) 2016

Category Winner
Penulisan Berita Bahasa Melayu Terbaik Penyelidikan Faizul Azlan Razak (BH)
Gambar Terbaik Pendidikan Aswadi Alias (NSTP)
Penulisan Berita Bahasa Inggeris Terbaik (Ruangan Pendidikan) Zarina Che Abdullah (NST)
Gambar Terbaik Penyelidikan Wan Nur Syahirah Wan Abdullah (NSTP)

Majlis Penghargaan Media Melaka

Category Winner
Anugerah Wartawan Harapan 2016 Amir Mamat (BH)
Anugerah Jurufoto Lelaki Terbaik 2016 Muhammad Rasul Azli Samad (NSTP)
Anugerah Jurufoto Wanita Terbaik 2016 Khairunisah Lokman (NSTP)

Anugerah Wartawan Muda 2015 Jabatan Penerangan-Kumpulan Yayasan Sabah

Category Winner
Penulisan Rencana Bahasa Melayu - Tempat Ketiga
Penulisan Rencana Bahasa Melayu - Merit
Erdiehazzuan Ab Wahid (HM)
Norasikin Daineh (HM)
Penulisan Rencana Bahasa Inggeris - Tempat Kedua
Penulisan Rencana Bahasa Inggeris - Merit
Avila Geraldine Samuel Chong (NST)
Olivia Jessica Peter (NST)
Anugerah Foto Terbaik - Johan & Tempat Ketiga
Anugerah Foto Terbaik - Tempat Kedua
Anugerah Foto Terbaik - Merit
Malai Rosmah Tuah (NSTP)
Mohd Nazllie Zainul (BH)
Mohd Adam Arinin (HM) & Erdiehazzuan Ab Wahid (HM)

Anugerah Wartawan Muda 2015 Jabatan Penerangan-Kumpulan Yayasan Sabah

Category Winner
Anugerah Maulidur Rasul Peringkat Kebangsaan Tahun 2016 Hasliza Hassan (BH)

Anugerah Cemerlang Keselamatan dan Kesihatan Pekerjaan Kebangsaan 2016

Category Winner
Anugerah Wartawan Media Cetak Wan Noor Hayati Wan Alias (BH)

Pemudah Journalism Competition 2015

Category Winner
English Language Print/Online - First Prize Rupa Damodaran (NST)
Bahasa Malaysia Language Print/Online - First Prize
Bahasa Malaysia Language Print/Online - Second Prize
Bahasa Malaysia Language Print/Online - Consolation Prize
Mohd Rafi Mamat (BH)
Shahrizan Salian (BH)
Ahmad Fiesal Othman (BH)

Anugerah & Pengiktirafan Kempen "Blue Ribbon" 2015

Category Winner
Anugerah Media Blue Ribbon Mohd Nasaruddin Parzi (BH)